Головна

|

Блог

|

Як підготувати паркет до лаку
Підбір фарби для стін Вибір лаку для паркету

Як підготувати паркет до лаку

28.04.2021

Як підготувати паркет до лаку

 

Завершальним етапом укладання паркету є нанесення захисного лакового покриття. Якщо людина не володіє необхідними знаннями та вміннями, виконати роботу без помилок йому буде складно. Важливо правильно підібрати матеріал, який буде захищати поверхню від механічного впливу і додасть йому привабливий вигляд.

Деревина схильна до негативного впливу через постійне руху, попадання води і піску. Для захисту від усіх негативних факторів використовують лак для паркету. Він зберігає привабливий вигляд підлоги на довгі роки. На сайті компанії представлений великий вибір якісних товарів від німецького виробника паркетної хімії преміум класу Berger-Seidle. Вся продукція відрізняється високою якістю і прийнятною вартістю.

 

Особливості лаків для паркету

 

Лак паркетний випускають багато компаній. Виділяють такі типи продукції:

 

• лак для паркету на водній основі;

• однокомпонентна і двокомпонентна суміш;

• лак для спортивного залу;

• речовина на основі розчинника.

 

Перший тип користується попитом. Він швидко твердне, а неприємний запах відсутній. Двокомпонентна суміш на водній основі використовується частіше, так як планки будуть вбирати менше вологи. Речовина на основі розчинника стоїть на порядок дешевше, але має їдким запахом.

Лак для спортивного залу має стійкість до механічних пошкоджень. Така речовина володіє чудовою стійкістю до подряпин, слідів від взуття, а також підходить для нанесення на оброблені та необроблені поверхні.

 

Нюанси нанесення лаку

 

Щоб лакове покриття якомога швидше просохнуло, необхідно, щоб температура повітря була + 15- + 25, вологість не більш 60%, а вологість дерева не більше 10%. Волога деревина з часом може дати усадку. В результаті лакове покриття може потріскатися і з'являться шви між дошками. Майстри не рекомендують наносити речовина, якщо поверхня не підготовлена. Кожен наступний шар наноситься перпендикулярно попередньому. Такий метод забезпечує рівномірність покриття.

Спочатку робочу поверхню зачищають від бруду, відшліфовують, потім наносять ґрунтовку або тонування. Якщо на поверхні є видимі дефекти, від них необхідно позбутися за допомогою шпаклівки або гелю для підлоги (якщо поверхня вже покрита лаком). Тільки після цього можна наносити перший шар, який сохне протягом доби. Якщо на поверхні помітні ворсинки, її відшліфовують і наносять другий і третій шар лаку. Повне висихання покриття настає через 7-14 днів. Ходити по поверхні можна вже на другу добу або третю добу.