Типові питання-відповідіЯк відрізнити якісний паркет від неякісного?

+

Бюджетними варіантами є планки товщиною 6-7 мм. Крім того, важливим моментом є водостійкість і вологостійкість, клас зносостійкості, вартість виробу. Занадто дешева продукція не буде якісною та довговічною.

Для чого грунтовка під паркетний клей?

+

За допомогою грунтівки можна усунути мікротріщини, нерівності та забезпечити рівномірно нанесення лакового покриття. Вона також виконує захисну функцію - попереджає появу цвілі та мінімізує негативний вплив від перепаду температури.

Можна класти паркет на стяжку?

+

Досвідчені майстри не рекомендують класти паркет на стяжку. Якщо покриття нерівне, підлогове покриття може деформуватися. Крім цього, клей може бути підібраний невірно і паркет погано приклеїтися до бетону.

Чи потрібно повністю видаляти старий клей перед приклеюванням нового паркету?

+

Для хорошого зчеплення паркету з основою підлоги - обов'язково очистити поверхню від попереднього засохлого клею. Тільки тоді буде забезпечено достатнє зчеплення верхнього покриття з основою підлоги. Залишки старого клею не здатні витримати навантаження, тому, в результаті викривлення дерева відбувається сколювання покриття.

Засоби очищення та догляду за паркетом

+

Для довгої експлуатації підлоги використовують професійні засоби. Засоби для очищення - очищають від забруднень не пошкоджуючи захисних властивостей покриття і надають підлозі чистий, свіжий вигляд. Засоби для догляду - відновлюють та створюють додатковий захист.

Чим і як правильно тонувати паркет?

+

Кольорове тонування дозволяє змінити колір і зовнішній вигляд підлоги, можна зробити ефект дорогого благородного дерева, можна підкреслити структуру дерева або ж вирівняти недоліки. Тонуючий лак такого ефекту не дасть. Все тому, що лак наноситься вручну пензлем або валиком, тому будуть залишатися полоски, стики від пензля і зупинки валика. Такий результат можна досягти лише тонуючим маслом або маслом з твердим воском. Наноситься дуже просто, зробити це може навіть дилетант. Важливо щоб поверхня була ідеально відшліфована. Завдяки своїм натуральним пігментом воно ідеально затоновує деревину. А вже після цього можна покрити прозорим лаком.

Чи потрібно вирівнювати підлогу при укладанні паркету? Чи достатньо застосувати підкладку?

+

Перед укладанням паркету, слід правильно підготувати основу. Основною вимогою для поверхні на яку будуть стелити паркет є її ідеальна рівність. Допускається відхилення по висоті не більше 2 міліметри на 2 метри довжини в будь якому напрямку. Жодна підкладка або фанера не здатна забезпечити ці вимоги. Тому слід використовувати самовирівнюючі суміші для заливки основ під підлоги і вже на їх рівну поверхню укладати підкладку мультимол або листи фанери, якщо вона необхідна.

Чим відрізняється масивна дошка від паркету? Що вибрати?

+

Штучний паркет і масивна дошка повністю складається з деревини.Мають шпунтове з'єднання для стикування. Єдина різниця між ними це розмір (масивна дошка, як правило, має 6000 міліметрів в довжину і 200 міліметрів в ширину). Використання масивної дошки найбільш доцільно в просторих приміщеннях з великою площею. Укладка, за своїм принципом аналогічна як при укладанні штучного паркету так і масивної дошки.

Якої товщини повинні бути планки паркету?

+

Товщина деталей паркету зазвичай варіюється від 15 до 22 мм. Головна перевага паркету з великою товщиною - можливість багаторазового шліфування. Такий паркет стелять в танцювальних залах, спортклубах, громадських місцях. А для звичайної квартири цілком підійде і варіант з меншою товщиною

Що краще лак чи масло для паркету?

+

Вибір лаку або масла залежить від умов експлуатації паркетної підлоги, властивостей лаку, типу паркету. При виборі покриття для паркету головним фактором є призначення приміщення. Лак - це більш стійкий захист від подряпин, масло маскує потертості. Лакована підлога проста в догляді, не так часто потрібно натирати засобами для догляду. Щодо екологічності, то існує думка що лише масло екологічне. Але на сьогоднішній день є багато лаків на водній основі, які не поступаються маслу. Коли настає питання ремонту паркету, то з маслом буде простіше. Лаковану підлогу потрібно буде циклювати, шліфувати, тонувати. На підлозі покритою маслом ремонт може бути локальним: на тих плашках, де є пошкодження (потертості можна просто замаскувати маслом)